نامه سرگشاده به ملت ایران!

ای آحاد ملت ایران! ای مردم همیشه نجیب تاریخ. ای بزرگ اندیشان فاخر دوران! سلام و تهنیت برشمایگان.

ای آنها که عرش را خاک زیر پای خود کرده‌اید و فلک را با هر چه در آن است در وطن مقدس خود مسخر انس و جن نموده‌اید. نمودید مردم جهان را به طرق گوناگونه. دوستون دارم ملت. خداییش سرفرازتر از شما در این ماتم سرا و کج راه دنیا قومی پیدا نمی‌شود. شمایید که به راحتی چراغ قرمزها را راد می‌کنید. شمایید که به راحتی همدیگر را له می‌کنید و به هم فحش می‌دهید و از این کارتان لذت می‌برید! ای آحاد دمتون گرم. نه خونتون از چیزی به جوش می‌آد نه از مرگ همسایتون ناراحت می‌شیدو نه با کسی حوصله همدردی دارید.

قربونتون برم آحاد! شاید اگه به خونه تک تکتون تجاوز کنن خونتون به جوش بیاد. خداییش چه نقطه جوش بالایی دارید شما! قربون همه ملت ایران برم که اینقدر صبورن. تو بیمارستان‌ها، تو صف اتوبوس و مترو، قبض گاز. هیچ چاره‌ای جز صبر ندارن انگار.

ای آحاد ملت ایران! چراغ قرمز برای چیست؟ ای شریف‌ترین موجودات روی زمین! خط عابر پیاده را چرا اختراع کرده‌اند یا پل عابر پیاده چرا ابداع شده است؟ تازه پله برقی هم برایتان گذاشته‌اند که راحت باشید. آهان! اینها اختراع غربی‌هاست! ما غربزده نیستیم. اصلن رعایت حقوق دیگران اختراع غربی‌هاست. اصلن فانون اختراع غربی‌هاست چون آنها انسان‌های وحشی‌ای هستند که برای اینکه به هم احترام بگذارند این قوانین را ابداع کرده‌اند. آحاد ملت ما متمدن‌اند و نیازی به قانون ندارند! مگر می‌شود ایرانی جماعت از تمدن خارج شوند؟ مگر می‌شود سینه‌چاکان عشق و مهر به حقوق دیگران تجاوز کنند؟ اصلن حق فقط مال خداست پس اینجا کسی به حق دیگری تجاوز نمی‌کند چون هیچ کس جز خدا حقی ندارد!

آی ملت هنرپرور ایران! قربونتون برم که اینقدر غرغر می‌کنید اما وقتی موفع اعتراض می‌رسه طوری رفتار می‌کنید که انگار هیچ مشکلی وجود نداره. خداییش ثابت کردید که چقدر "ننه ایران" ما-وطن عزیزمون- پیر شده و به جز غرغر کردن کار دیگه‌ای از دستش بر نمی‌آد. قربون سکوت الهامبخشتون برم... جان عزیزتون قسم دیگه تو تاکسی غرغر نکنید که حالم بد می‌شه.

آی ملت همیشه شریف و همیشه غیور ! قربونتون برم این مخ ما سوت کشید یه کم به قانون احترام بگذارید یه ذره غربزدگی اینطوری بد نیستا!!

/ 0 نظر / 14 بازدید